Zacznij od wyceny naklejki 3D..

Produkcja naklejek wypukłych 3D to bardzo personalizowana praca na konkretne zlecenie i według indywidualnego projektu. Właśnie w taki indywidualny sposób podchodzimy do problemów każdego Klienta i staramy się je rozwiązywać z użyciem naszych naklejek 3D.

Podstawą naszej pracy jest zawsze precyzyjne określenie potrzeb Klienta i dokonanie na tej podstawie szczegółowej wyceny produkcji. Taka indywidualna kalkulacja jest niezbędna, gdyż ilość informacji potrzebnych do wyceny praktycznie uniemożliwia zastosowanie jednego ogólnego cennika. Gotowy cennik naklejek 3D byłby bardzo nieprecyzyjny, a podane tam ceny i tak wymagałyby ciągle rekalkulacji.

  Naklejki 3D wyceniamy na podstawie poniższych parametrów:

 • Wysokość naklejki
 • Szerokość naklejki
 • Nakład produkcyjny naklejek wypukłych
 • Kształt naklejek 3D
 • Do wyceny możesz też podać rodzaj folii podłoża i kolorystykę

..później wyślij grafikę

Dobrze jest, jeśli dysponujesz na tym etapie dobrej jakości grafiką firmową - często jest to logo lub inne elementy charakterystyczne graficznie dla Twojej firmy. Znacznie ułatwia nam to wtedy pracę na tym etapie i bardzo przyspiesza prawidłowe przygotowanie projektu do druku.

W razie potrzeby nasz dział graficzny jest w stanie przygotować również dla Ciebie projekt realizując go zupełnie od podstaw.

Szybka WYCENA naklejek 3D

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane.

Zalecenia dotyczące grafiki naklejek 3D

Jeżeli dysponujesz własną grafiką firmową i chcesz ją nam udostępnić, to może być to zarówno otwarty format wektorowy (do edycji) jak i zamknięty format zdjęciowy.

Optymalne będą dla nas pliki z poniższymi rozszerzeniami.

  Format wektorowy:

 • CDR - Corel Draw (najlepiej zapisz do wersji 11)
 • AI - Adobe Ilustrator
 • PDF
 • EPS

  Format zdjęciowy (tzw. mapa bitowa):

 • TIFF - preferowany
 • JPG
 • GIF

Jeśli nie znasz się na grafice skontaktuj się z nami. Zrobimy dla Ciebie projekt.


Cennik produkcji naklejek serwisowych 3D.

Etap przygotowania projektu jest przy produkcji naklejek 3D szczególnie istotny. Na tym etapie musimy wychwycić wszelkie niedoskonałości projektu, które w połączeniu z zalaniem poliuretanowym mogłyby dać nieoczekiwany efekt.

Mamy już w tym zakresie dość spore doświadczenie i wiemy czego w projektach graficznych unikać, aby osiągać dobre wizualnie efekty przy produkcji naklejek wypukłych.

Projekty etykiet 3D wykonujemy zwykle w ramach zlecenia produkcyjnego i nie wymagają one ponoszenia dodatkowych kosztów.

4 poprawne parametry grafiki

1. Właściwa kolorystyka projektu
Niezależnie od tego, czy format grafiki będzie wektorowy czy zdjęciowy, ważne jest poprawne określenie kolorystyki pod każdą technikę nadruku. W przypadku druku cyfrowego i offsetowego grafikę prosimy przygotować w profilu kolorów CMYK. W przypadku sitodruku każdy jego kolor powinien być sprecyzowany według skali kolorów Pantone. Jeżeli kolory nie są jeszcze dokładnie z góry określone, możemy dobrać je do projektu za Ciebie, przygotowując projekt naklejki 3D.
2. Czcionki zamienione na krzywe
Warto pamiętać o tym, aby zapisując plik w jednym z formatów wektorowych wszystkie czcionki, które znajdują się na projekcie zamienić wcześniej "na krzywe". Funkcja ta zapobiega sytuacji, że z powodu braku czcionki zostanie ona u nas przez program zamieniona na inną, która może być już niezgodna z projektem. Jeśli nie zapomnisz o tej drobnej sprawie, bardzo ułatwisz nam pracę z Twoją grafiką firmową. Pamiętaj więc o zamianie czcionek "na krzywe" przed dostarczeniem nam grafiki wektorowej.
3. Właściwa rozdzielczość grafiki zdjęciowej
Często grafika do druku naklejek wypukłych dostarczana jest w postaci zamkniętego formatu zdjęciowego, czyli mapy bitowej. Zdjęcie ma to do siebie, że nie można go skalować bez utraty jakości, tak jak w formacie wektorowym. Dlatego w przypadku zdjęć bardzo ważna jest ich rozdzielczość. Dostarczając projekt zdjęciowy w skali 1:1 zalecamy aby minimalna rozdzielczość nie była mniejsza niż 300 DPI. Jeśli to możliwe dostarcz plik w wyższej rozdzielczości około 600 DPI.
4. Spady grafiki
W przypadku prac takich jak naklejka 3D, która jest przycinana po obrysie w określonym kształcie trzeba pamiętać o tym, aby wszelkie elementy projektu, które będą dochodzić do linii cięcia (np. tło lub inne grafiki) były wyprowadzone na spad poza przewidywane miejsce linii cięcia. To nie musi być bardzo duży spad. Wystarczy 2 mm z każdej strony gdzie grafika styka się z linią cięcia. Ma to największe znaczenie w nieedytowalnym formacie zdjęciowym, do którego trudniej coś doprojektować.

Przykłady naklejek reklamowych 3D w różnych technikach nadruku