Dostępne techniki druku naklejek 3D

Nalepki 3D w druku cyfrowym

Druk cyfrowy jest zwykle w produkcji etykiet 3D najbardziej ekonomiczną opcją. Zapewnia niskie koszty początkowe, gdyż nie wymaga dodatkowych nakładów na przygotowalnię.

To druk pełnokolorowy i zapewnia świetne odwzorowanie dla większości projektów realizowanych na folii białej. Druk cyfrowy w naklejkach 3D sprawdza się pod warunkiem umiejętnego wykorzystania maszyn drukujących.

Dla tak małych realizacji liczy się przede wszystkim precyzja nadruku detali i tylko właściwe ustawienie maszyn drukujących może spełnić te wymogi. (więcej o nalepkach 3D w druku cyfrowym)

Technika sitodruku w naklejkach 3D

Użycie sitodruku w produkcji naklejek 3D ma swoje uzasadnienie, gdy kolory projektu są określone w skali Pantone i nie ma też zamienników CMYK, które możnaby wykorzystać.

Skala Pantone pozwala uzyskiwać w sitodruku efekty specjalne, takie jak zadruk kolorem srebrnym czy złotym. Tych efektów nie można uzyskać w druku pełnokolorowym.

Sitodruk też bardzo dobrze sprawdza się na nietypowych foliach podłoża, takich jak folie srebrne lustrzane lub złote lustrzane. Trwałość i jakość pokrycia sprawia, że folie te zadrukowywane są bardzo dokładnie i warstwa farby precyzyjnie kryje podłoże. (więcej o sitodruku w naklejkach 3D)

Naklejki żelowe w druku offsetowym

Druk offsetowy jest odpowiedzią na potrzebę ekonomicznej realizacji dużych nakładów produkcyjnych nalepek 3D. To też technika nadruku, która pozwala zachować najwyższą możliwą jakość realizacji.

Dokładne odwzorowanie wszelkiej grafiki zdjęciowej ze skomplikowanymi przejściami tonalnymi to zadanie dla druku offsetowego. Najpopularniejszym podłożem w tej technice jest folia biała, którą można dowolnie zadrukować.

W offsecie możliwe jest też wykorzystanie kolorów innych niż te ze skali CMYK, gdyż można też drukować ze skali kolorów specjalnych Pantone. (więcej o naklejkach żelowych w druku offsetowym)

Zainteresował Cię temat naklejek wypukłych 3D?
Kliknij obok i sprawdź ceny.